ja jeg skulle lige tjekke vores konto her til morgen på netbank, og undrer mig over at jeg ikke kunne finde min løn konto nogen steder på oversigten. kun en masse kontoer med en masse penge. nærlæser så lige. og ser at ud for den der hedder løn konto står der 77.000 og noget. var ved at falde ´ned af stolen. og ringer til claus og nærmest med åndenød spørg ham hvor søren alle de penge kommer fra.
han ringer så til banken, for det kan han da heller ikke lige forstå. det viser sig så, at det er det overskydende fra vores bil lån som vi ikke har brugt på bil. så nu står de bare der og flagre. hun vidste ikke lige hvor hun skulle flytte dem hen.
claus spørg så om hun ikke kan sætte dem ind på lånet, så der jo ingen grund til at det er så stort, men det kan man åbenbart ikke. har i nogen sinde hørt noget så latterligt???