Fora Graviditet Alle glor på mig
Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5360596
    Maluna
    336 Indlæg

    Ja, det er som overskriften siger, at efter jeg er blevet vældig stor højgravid, glor folk vitterlig på mig. Flere står med åben mund, nogle storsmiler, en masse føler sig tilskyndet til at kommentere hvor stor jeg nu er, andre kommenterer mig bare i smug.

    Jeg synes faktisk, det er ret frustrende og ubehageligt at være genstand for så meget opmærksomhed, når jeg bare skal købe en liter mælk i fakta eller lignende. Jeg har faktisk ikke meget lyst til at bevæge mig uden for hjemmet, når der bliver gloet så meget.

    Har andre prøvet noget tilsvarende?? Og fandt I det lige så ubehageligt??

    Et trøstekram og vestøv ville være super lækkert lige nu. 🙁

    #6207958
    Cecilie85
    1191 Indlæg

    Jeg fik også nogle blikke da jeg var gravid med Tobias, men kan ærligt talt ikke huske hvordan jeg tog det. Kan huske en gammel dame i en bus, der spurgte om hun ikke måtte sidde ned (bussen var prop fyldt), jeg rejste mig op, og da hun så min store gravide mave siger hun: “Ej vil du ikke sidde ned igen” eller noget i den retning, rigtig sødt af hende 😀

    Indtil videre kan jeg sagtens gemme min mave, er ikke vokset specielt meget, men glæder mig da til man kan se det, specielt fordi jeg snart er halvvejs, træls man ikke rigtig kan se det endnu 🙁

    Knus Cecilie 17+6

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.