Fora Graviditet Gravid – ikke gravid – gravid :D
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5367823
    Futty123
    3 Indlæg

    Hej Allesammen,

    Jeg var ved lægen og fik konstateret at jeg var gravid.. Kæresten og jeg var ellevilde da vi tidligere har mistet ved en sa.

    Jeg var selvfølgelig meget nervøs for at miste igen, og ved scanning sidste tirsdag blev min værste frygt bekfæftet – fosteret var meget lille og der var ingen hjerteslag, samt lidt blødning.
    Jeg fik en tid til ny scanning, hvor vi så kunne konstatere om det var kommet ud af sig selv eller der skulle foretages en udskrabning.
    Idag var dagen hvor jeg skulle scannes.. Vi var meget nedtrykte hele vejen derop, men jeg var afklaret med at det ikke skulle være denne gang.

    Under scanningen kigger jeg ikke på skærmen, men ser pludselig at jordmoderen sidder og smiler, hvorefter hun spørger min kæreste hvad han kan se.. Og der var det.. et lille hjerte der pumper derud af.. Fuldstændig syrealistisk, men en kæmpe lettelse.. Så nu er der 95% chance for det hele går godt – det kan jeg godt leve med 😉

    Synes bare jeg ville dele min historie med jer!

    Mulle123

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.