Fora Debat Hvad sker der med mig?!
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5373692
    Katti
    533 Indlæg

    Hej piger.

    Nu har jeg endelig fået net igen efter at være flyttet i det lækreste rækkehus.
    Jeg skulle som det første lige herind og se hvordan det gik med alle, og dum som jeg er kunne jeg ikke lade vær med at stikke snuden ind hos alle der er nygravide.
    Ved ikke om det stadig er hormoner eller hvad det er, men når jeg læser deres glade indlæg om positive tests og NF-scanninger så bliver jeg virkelig så “ked af det”.. Jeg kan sætte mig ned og tude!
    Hvorfor? Jeg føler mig så dum, jeg har jo jordens dejligste datter på 2,5 måned som jeg nyder alt hvad jeg overhovedet kan. Jeg vil ikke have et barn mere nu, det er der slet slet slet ikke plads til i hverken min krop, hoved, hjem eller økonomi..
    Det er altså på ingen måde fordi jeg ikke er glad på deres vejne. Det må overhovedet ikke misforståes.. (Håber det kommer ud på den rigtige måde)

    Er jeg den eneste der er så hormon-befængt endnu? Betyder det jeg er skruk eller har jeg bare oplevet det fantastiske i at være gravid og få sit drømmebarn?

    Undskyld det blev så langt..

    God dag til alle!

    Katti – mor til Maja med tårer på kinderne og smil på læben..

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.