-
ForfatterIndlæg
-
10. juni 2008 kl. 16:33 #5376934
pille21
1408 IndlægJa undre mig faktisk lidt. Synes der er mange inde på denne side der vil ha specielle navne til deres børn, hvor for? Jeg synes selv der er mange af dem som er grimme (det er slet ikk for at dømme nogen) men har tit tænkt over det. Og man er meget ops på om mange andre osse hedder det navn, selv har jeg det sån at man da bare vælger et navn man kan li, er godt nok ligeglad med hvor mange der hedder navnet.
10. juni 2008 kl. 22:34 #6543755Anonym
20369 IndlægJeg har valgt specielle navne til mine born. Jeg synes at det er kedeligt at vaere som alle andre. Jeg synes ogsaa at hvis man moder en person med et specielt navn, saa kan man altid huske det 😀 Min sosters navn er specielt og ingen glemmer hvad hun hedder, naar de forst har hort det 1 gang.
11. juni 2008 kl. 6:25 #6543760Nillemor
120 IndlægHavde en gammel skole veninde der hed Ea, der er der nu nogle stykker der hedder.
11. juni 2008 kl. 8:38 #6543784Anonym
20369 IndlægJeg valgte at Naja skulle hedde Naja fordi JEG synes at det er sødt og tager ikke efter hva andre synes 😉
Og så Naja fik lov til at vælge lillesøsters navn så ville jeg have det PH fordi jeg synes at Josefine er for kedeligt.. Hehe.. Så staves Josephine bedre, synes jeg ..
11. juni 2008 kl. 8:52 #6543789CianuMom
566 IndlægJEg er heller ik til “Star-Navne”. Derfor kan jeg heller ik lide at sige Cianu ligesom Keanu Reeves for har bestemt ik døbt ham derefter 🙂
11. juni 2008 kl. 9:15 #6543798iZabella
582 IndlægNu hedder min datter Jasmin (:
Sys det er er et rigtig smukt navn og så sys jeg det passer godt til en lille brun pige, som jeg jo har været så heldig at få (:Når jeg tænker på navne, så for mit vedkommende, tænker jeg på at jeg højst sandsynligvis får brune børn og så sys jeg ikk at Camilla, Louise, Kristian osv. passer – derfor vil jeg vælge lidt anderledes navne .
Ka fx. godt lide navnene:
Shawn
Malick
Ella
Sakia/Zakiaog så kommer alle pigerne til at hedde Izabella til mellemnavn – som Jasmin og jeg selv hedder .
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.