Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5384397
    MetzenMus
    395 Indlæg

    Ja nu ville jeg lige komme med et godt råd herfra.

    Hvis i går ind på nettorvet.dk kan i under mad og drikke gå ind under frugt og grønt og kød.
    Der kan i bestille nogle pakker.

    Under frugt og grønt kan i bestille en frugtkasse med blandet frugt til 175 kr. Ska den være med økologiske frugter koster den 200 kr.
    Og i kan bestille en blandet kasse med rugt og grønt (salater) til 200 kr og ska den være økologisk koster den 225 kr mener jeg.

    I ka lave abonnement på det så der kommer en kasse hver uge eller hver anden uge, så vælger i selv om det ska være de lige uger eller de ulige.

    Ved kødet ka i få flere forskellige pakker til billige penge faktisk.
    Jeg ha rlige selv bestilt:; den daglige kødpakke som indeholder både svin og oksekød. Den koster 550 kr og der er faktisk kød nok til resten af måneden i.
    Kødet er dybfrossen når det kommer og det er vakuum pakket, så det fylder ik så meget som en alm. pakke kød du køber i forretningerne.

    Det er ik noget med at betale i forvejen.
    I får en mail når pakken er i den forretning i har valgt og og i betaler først dernede ved kassen.
    Man ka os få en halv luksus pateret gris for 995 kr.
    Sys det er utrolig billigt og ville lige dele det med jer.
    Forresten, der står hva der ligger i pakken når i går ind og tjekker det. Så i bliver ik overrasket over hva det er for noget kød der kommer hjem, i ved hva i får ind af døren inden i bestiller det.

    Sys det er skide smart, og ville lige dele det med jer ..

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.