-
ForfatterIndlæg
-
10. oktober 2008 kl. 18:30 #5385896
iza
3038 IndlægJa jeg vil lige fortælle lidt om hvad der er sket i den sidste tid. Ja for jeg har nemlig ikke været særligt aktiv på sidste.
Der har været forskellige grunde til det 😉
Men der er sket meget den sidste tid.
Min farmor er blevet akut indlagt på sygehus. Vi troede det måske var en blodprop eller hjerneblødning. Det var det ikke, i stedet har man opdaget en svulst i venstre side der påvirket hende tale (dog har hun stadig tale og er forståelig som før) og motorik (hun er blevet lidt usikker til bens), og efter som den sidder i venstre hjerne del, så påvirker det højre kropsside. Dog vil JEG også sige hendes hukommelse er blevet påvirket, om det er begivenhderne eller svulsten, ja det ved jeg ikke. Nu venter vi på at der skal laves en biopsi så vi kan få et svar hvilken slags svulst hun har 😕
Tja min graviditet går fint. Men jeg har det ikke altid godt. Føler til tider jeg er i fødsel. Jeg har ikke direkte ondt, men har da plukveer som gør mega ondt. Jeg har uro i kroppen, sover dårligt, kan ikke fokusrer på de ting jeg skal, underlig muren i mave og lænd. Jag fra midt mave og ned mod lysken. Samtidig har jeg de der sære jag/træknunger op gennem skeden mod maven. Har haft fat i FG og ja de siger bare jeg skal se tiden an 🙄 Men har det bedst hvis jeg kunne lægge på langs hele dagen, meeeeeeen det kan jeg jo ikke med de unger jeg har 😆
Tja ellers havde jeg en lille tvist med min ex i tirsdags 🙁 Endelig fortalte jeg ham at vi har nogle børn der har brug for, især Bastian. Han fik vist ikke rigtig hørt hvad jeg sagde, for jeg fik en pæn sviner af den anden verden. Og ja jeg blev sku sk*ide ked af det og meget såret over nogle af de ting han sagde. Da vi snakkede sammen senere på aften over sms, og onsdag så fik jeg en pæn undskyldning fra ham. Dog fandt vi en mulig løsning, som vi måske kan mindske det afsavn Johan og Bastian har til deres far.
Ellers tror jeg ikke der er mere, jo I får lige det sidste nye mavebillede 🙂

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.