Fora Debat Jeg er vred! (Vred med store bogstaver og fed skrift..)
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5396998
    Wendla
    2296 Indlæg

    Ja, egentlig troede jeg at jeg var helt okay med det, men efter at have tænkt lidt over det, så føler jeg mig faktisk dårligt behandlet, og det gør mig altså VRED!

    Kan godt være det bare er noget pjat med mig.. Men sagen er den, at jeg i december måned bestilte en fotobog med billeder af Sofie, og den kom så lige før jul.. Siderne var trykt skæve, og bagsiden var forkert. Sendte en klage, og fik af vide at jeg lige kunne sende billederne igen, så ville jeg få en ny gratis. Det gør jeg så, og venter og venter.. Der sker intet! I starten af februar kontakter jeg så firmaet, og spørger hvor min bog bliver af, og de siger at de ikke har modtaget mine billeder.. Det undre mig naturligvis, da jeg VED jeg har sendt dem. De siger så, at jeg skal sende dem igen, hvilket jeg gør..

    I marts får jeg så bogen tilsendt, og der ligger der så en regning på bogen. Jeg kontakter firmaet, og spørger til regningen.. De siger at jeg har været for langsom til at rykke efter den gamle bog, så de vil kun godt gøre 50%.. så jeg skal bare overføre de 50%.. Det gør jeg så.. Men lige før påske, modtager jeg gud hjælpe mig en regning på restbeløbet.. Ringer til firmaet, som siger at de ikke vil erstatte bogen, fordi jeg dengang var for langsom.. De benægter også at have sagt det med de 50%! Acceptere så.. men nu, efter at have tænkt over, så synes jeg faktisk det er en riiiimelig dårlig behandling! Vil bare sige, at man skal passe på HVOR man handler på nettet..!!!

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.