Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5409061
    mjelva
    91 Indlæg

    Ja Desværre har jeg et par gange før været herinde og skrive nogle triste “opdateringer”/ Hendelser fra mit forhold med kæresten. Vi har kæmpet en lang og sej kamp, og hver gang vi tror at NU køre det.. SÅ falder det fra hinanden igen..
    Og nu er det så sket endnu en gang. og efter at han for 5 dage siden sagde at han ikke havde noget at snakke med mig om længere, får jeg så denne besked i dag : “Jeg går ud fra at du er i fuld gang med at finde anden bolig. Nogle udsigter til hvornår man kan forvente at du flytter?”

    Dét må jeg jo betegne som at det er HELT slut denne gang. Men PU HA hvor er det anstrengende at være herhjemme .

    Og jeg har jo termin sidst i december , først i Januar, så jeg håber ve gud at jeg når at få en bolig før jeg føder!! (Jeg kan ikke blive siddende i denne kæmpe lejlighed, og alle de praktiske ting har vi allerede snakket igennem tusinde gange, fra alle de andre gange vi har været ved at gå fra hinanden.)

    Det var så lidt om hvordan det går her…. 🙁

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.