Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5420284
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Jeg ved ikke helt, hvad jeg vil med dette indlæg 🙁

    Jeg fik afvide i går, at jeg havde sukkersyge. Havde haft det på fornemmelsen, da jeg drikker flere liter vand hver dag og render på toilet hele tiden – mega belastende om natten 🙁

    Fik sukkersyge under graviditeten og fik afvide, at jeg skulle regne med at udvikle sukkersyge senere i livet. Men havde godt nok ikke regnet med det i en alder af 23!! Min farfar fik det først efter han var fyldt 80 år og døde kort efter. Min oldefar fik det også sent, fik hurtigt koldbrand i benene og til sidst havde han kun kroppen og armene og han døde.

    Dør jeg så også snart?? 😥

    Den første blodprøve viste, at jeg havde det. Men fik taget 4 mere i går for at se, om det er insulinkrævet. Hun regnede dog max med piller – men skulle forvente at på et tidspunkt blev det sprøjte 🙁 Er mega nåleskræk, vil hellere ligge mig til at dø, end at få sprøjte hver dag resten af livet!

    Hele dagen i går fattede jeg det ikke rigtig. I dag er jeg begyndt at fatte det og er bare deprimeret 😥 Gider ikke rigtig noget, føler mig så uendelig træt (også et tegn på sukkersyge – kan sove konstant 🙁 Håber det forsvinder, hvis jeg begynder på piller)

    Ja, ville ikke rigtig noget med dette indlæg.

    Er der nogle herinde der har sukkersyge, må i meget gerne skrive. Har bare en masse spørgmål 🙁

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.