Hej Tøser…
Jeg søger børnefamiler i Silkeborg! 😉
Jeg er meget sjældent aktiv herinde, faktisk tror jeg ikke rigtigt jeg har brugt tid herinde siden den store var omkring 1år og nu er han 2½ :O
Men helt da jeg i sin tid startede herinde søgte jeg en ‘mødregruppe’ i Århus, så jeg kunne få mig nogle skønne veninder med børn der boede tæt på. Det fungerede rigtig godt og jeg snakker stadig med nogle af dem 🙂
Nu er jeg imidlertidig flyttet til Silkeborg med min familie, som nu består af mig og min mand samt vores to drenge på 6 mdr. og 2½år.
Jeg/vi kunne godt bruge nogle venner med børn, det være sig både par og enlige, det vil være en kæmpe fordel hvis du/I har børn på Hjaltes alder (ham på 2½ år), da især han trænger til at vi ser nogle andre børn i fritiden.
Så kom friske tøser, måske kunne vi lave et lille UM-møde her i sommervarmen, hvis vi er flere end to 🙂
/Elisabeth