Fora Tips og Gode Råd Tip: Help Portrait holder fotodag på lørdag i Kbh NV
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5428904
    djuliwood
    1 Indlæg

    Hej Alle
    Jeg vil bare give jer et tip om, at Help Portrait holder fotodag nu på lørdag d. 4. december 2010 på Rentemestervej 52 i København NV.

    Help portrait er et 100% frivilligt initiativ, der tager udgangspunkt i tanken om, at alle skal have muligheden for at have et professionelt billede af dem selv og deres kære. Arrangementet henvender sig altså til dem af os, der har en trængt økonomi og som ikke har råd til at gå til en professionel fotograf.

    Alt hvad man skal gøre er at dukke op på lørdag mellem 10 og 16. Man får billederne med hjem med det samme (på print) og billederne bliver bagefter slettet. Det vil sige, at det er kun dem, der har fået taget billedet, der har billedet. Det bliver ikke vist andre steder.

    Jeg er selv koordinator for projektet og fik den tanke, at der kunne være nogle herinde, som f.eks. er på SU, kontanthjælp, dagpenge, er enlige forsøgere el.lign. som kunne have glæde af at vide, at dette tilbud findes. I kan læse mere på helpportrait.dk eller på flyeren, som jeg har vedhæftet.

    Mange hilsner
    Julie

    PS. Jeg håber virkelig det er ok, at jeg skriver herinde. Dette er ikke en reklame, da ingen ‘tjener’ noget på at I kommer. Vi vil selvfølgelig bare gerne have, at så mange som muligt får kendskab til dette tilbud.

    Hvis du har spørgsmål, så skriv endelig!!

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.