Fora Debat Godmorgen 2. juledag
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5430206
    Licle
    99 Indlæg

    Godmorgen!

    Står den igen i julefrokostens tegn?

    Det gør den for mig. Om lidt skal jeg ud af den varme dyne, og så skal jeg have gjort mig lidt fin til julefrokost med min familie – hos min farmor og farfar.

    Egentlig gider jeg ikke afsted igen i dag. Kæresten og jeg var også afsted i går, og man vil jo bare gerne nyde sine gaver! Desuden er vi nok først hjemme kl. 20 i aften – så det er heeele dagen, der går med julefrokost. Og så sker der bare ikke rigtig noget til julefrokosten. Andet end, man kan æde sig 5 kg tungere :griner: Altså der er ingen spil, lege, aktiviteter eller lignende. Så synes jeg bare, 6-7 timer er lang tid. Især fordi, der ingen børn er i min familie, som man kan lege med og spendere tiden på. Den yngste er 14 😉

    I aften skal jeg se en af mine dvd’er som jeg fik af svigermor i julegave, og så skal jeg putte med kæresten! Måske slæber jeg ham med ud på en sne-aften-gåtur.

    Hvad skal I i dag?

    Glædelig 2. juledag!

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.