Kom lige til at tænke på det her i morges . .
efter at jeg i nat vækkede min kæreste, som lå og råbte og skreg .
– Men tænker i over det som i drømmer, eller har mareridt om ?? . .
F.eks. min kærestes drøm/mareridt i nat var, at jeg havde født Linus, men han var 3 tomater, en havde ansigt(tror det var fordi jeg spiste en tomat tidligere og sagde det var Linus der ville ha den og ikke mig), men så skulle han passe ham, og havde ham med i skole, hvor en fra hans klasse så spiste en af de tomater .. han blev stiktosset og stod og trampede på ham fra klassen . og det var så der jeg vækkede ham . .
Så tænker jeg. . Er min kæreste ved at få et indblik i hvad det vil sige og ta ansvar . . for det føler jeg lidt med denne drøm her . . (: . .
En drøm/mareridt jeg havde for noget tid siden, var om at jeg “flygtede” med Elias, fra en mand . . jeg gjorde alt for at han ikke skulle komme i nærheden af Elias . . og der tror jeg så nemlig at denne mand, har været hans far . . for jeg sagde, da han søgte om samvær, at hvis han fik det, så ville jeg flygte med Elias . .! .
Har i nogle drømme hvor i tænker at der er sammehæng i ?? .
Jeg drømmer selv hver nat, og kan altid huske hvad det handler om . .
Bare lige et tosset “tænker” indlæg fra mig 😀 . .