Godaften piger! :blomst:
Ja som overskriften siger, hvordan fortæller man en pige på knapt 7 år, at hendes far ikke længere ønsker at se hende? :usikker:
Jeg er virkelig bange for, at hun skal føle, at han vælger hende fra, fordi hun ikke er god nok, som den hun er :græder:
Hun har ikke set ham i 5 måneder, men vi har først lige fået endelig afgørelse/besked fra statsamtet, så jeg har indtil videre holdt hende hen med snak om at far ikke er så god til at være far lige for tiden. Men nu hvor jeg med sikkerhed ved at han er bakket helt ud, er jeg jo nødt til at få hende fortalt det. Men hvordan???
Åh håber der er nogle søde piger herinde, der har lidt begreb om tankegangen hos sådan en lille pige! Hun skal for guds skyld ikke føle at hun har gjort noget forkert, eller at hun ikke er god nok!!