Suz, vil gerne frabede sig alle kommentarer på facebook, da hun gerne selv vil informere derinde! :blomst:
Suzzie skulle i dag sættes i gang, men imorges begyndte noget at sive, hun havde tegnblødning, kastede op og havde tiltagende ondt.
Da hun kommer til undersøgelse viser ctg’en at hun er begyndt at have veer. Hun er begyndt at åbne sig, og har lidt livmoderhals tilbage.
16. April
11:45 De er lige nu sendt på en gå tur da jdm var i tvivl om det var vandet der var gået, men det siver meget. :klap:
14:10 Det var vandet der var gået, men der er ikke nok gang i veerne, så Suz har fået to piller der skal sætte lidt gang i det. De skal tilbage på sygehuset til tjek om en time da Carlas puls er en smule høj.
17:45 Der vil ikke rigtig komme gang i veerne, så nu er de sendt hjem med nogle piller til at starte dem, samt noget antibiotika pga. vandafgang.. Hvis ikke der sker noget inden så får Suz vedrop imorgen tidlig kl. 8.00.
Så hep lige på at de veer kommer ordentligt i gang.. :klap:
20.35 Der er nu godt gang i veerne, der er under 10 min imellem dem! :klap:
17. April
23.30 Jeg har lige fået en sms om at Carla kom til verden i dag 18.17, efter en meget hård fødsel. Hun er en basse på 4130 g og 54 cm. Stort tillykke til Suz og K! :love:
Suz, vil gerne frabede sig alle kommentarer på facebook, da hun gerne selv vil informere derinde! :blomst: