Fora Tosserummet Bryllups-ævl og bryllupsspørgsmål
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5449981
    Wendla
    2296 Indlæg

    Ja, det er lige hvad jeg er. 🙂 Der er i dag kun 3 mdr. og 10 dage til den store dag skal være, så den nærmer sig jo.. har sådan lyst til at snakke om det hele tiden, men holder lidt igen, for folk skulle jo nødig nå at blive træt af mig inden de kommer til brylluppet! :rofl:

    Men iiiihhh hvor er det hyggeligt og hvor bliver det godt. 🙂 Skal lige have smidt de kilo jeg har for meget.. Men motivationen er der bare ikke.. Startede i fitness i søndags, men kunne kun holde i 3 kvarter.. :/ men okay, har også født for ikke engang 7 uger siden og har ikke trænet i et år. Er så bange for, at jeg ikke når at tabe mig det jeg skal.. selvom vi altså kun taler et vægttab på 2cm på brysterne, 8 cm i taljen og hoften er det den skal være.. Men puha.. min frygt er godt nok at jeg ikke kan komme i den skide kjole…! 🙁

    Vi er blevet i tvivl om kagen.. har bestilt ved en, som laver det på hobby-basis, men er blevet i tvivl om, om det er for risikabelt på sådan en stor dag og om det mon var smartere ved en konditor eller bager i stedet.. Hvad gjorde/gør/vil i andre gøre?

    Og hvad med drikkevarer til velkomstdrinks? Hvad kan man servere udover den der klassiker med sprite, hvidvin og et frossent jordbær??

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.