Fora Tosserummet hjælp han har dyre ønsker
Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5388824
    KimmiesMor
    582 Indlæg

    jespers lillebror har meget dyre ønsker , vi giver kun for 200 kr. drenge er 8 år og ønsker vildt dyre ting. hvad skal vi gøre ?? her er hans ønske sedel

    Fladskærms tv
    Playstation 2
    PSP spilleconsol
    FIFA 09 (spil til Nitendo)
    Bærbar pc
    Trøjer: FC Midtjylland
    Manchester United – Nr 7 Ronaldo
    Digitalur – IKKE børneur

    #6816132
    Annamor
    1793 Indlæg

    Jeg plejer at have præcis det samme problem med mine søsters børn.
    Og hvis de så endelig ønsker sig noget lidt biligere, så køber hun det til dem i kalendergave 😉

    Men jeg snakker altid med min søster om det, og så ender det med at hun finder på nogle ting de alligevel ønsker sig.
    Det er sfl ikke så fedt at man ikke kan købe det der står højst på ønskesedlen, men på den anden side tager drengen nok heller ikke skade af at få en gave til en rimelig pris 😉

    #6816133
    LailaC
    537 Indlæg

    Cath1382 – TAK! Det er det jeg lige gør med de sidste fem gaver, for det er da slet ikke til at få råd til ellers 🙂

    #6816145
    tkj
    41 Indlæg

    Synes I skal snakke med moderen og fortælle at Jeres gavebudget er på 200 kr pr person om de kan lave en ny ønskeseddel i den prisklasse eller om I så bare selv skal finde på noget?

    Jeg forstår heller ikke helt at forældre ikke griber ind, og forklare deres børn at det altså ikke er helt realistisk med så dyre ønsker, mener at når man er 8 år så er man gammel nok til at forstå lidt om hvad de forskellige ting koster og at folk måske ikke lige har råd til det.

Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.