Fora Debat LÆS lige her … (Ang Naja)
Viser 7 indlæg - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5383069
    Anonym
    20369 Indlæg

    Da jeg er ved at være træt a at skulle forklare om hvorfor Naja ikke bor hjemme ..

    Så gør jeg det her ..

    Naja bor som sagt ikke hjemme ved mig og har ikke gjort det siden 9 maj i år .. Hun blev misbrugt a Josephines daddy mens jeg var gravid og det samme gjorde han ved hans egen søn som er på alder med Naja

    Naja fik det værre og værre og vi var tit uvenner, så efter længere tid hvor jeg havde tit mig lidt om, så ringede jeg til familieafdelingen i varde kommune og efter en længere samtale hvor hun var ude ved mig, besluttede jeg mig for frivilligt anbringelse ..

    Naja fik det at vide ca 14 dage før hun skulle derop og hun var med oppe og godkende det.. Hun flyttede den 9 maj og har haft hende 1 weekend om måneden siden og vi nyder hinanden mere nu..

    Der er tale om 3-4 år før jeg ka få hende hjem.. Idet at det er frivilligt anbringelse så ka jeg få hende hjem hvornår som helst men mener at vi begge skal have styr på os begge inden.. HELDIGVIS ka hun li at være der ..

    #6680599
    ZLW09
    2788 Indlæg

    Hvor er det godt at du sætter din datters behov først end din egne… Du er en god mor

    #6680600
    millamilla
    2018 Indlæg

    @BettyBlue wrote:

    Hvor er det godt at du sætter din datters behov først end din egne… Du er en god mor

    enig

    #6680601
    sanc
    365 Indlæg

    flot du deler det med os, og meget respekt for du sætter din datters behov først, du er en super mor.

    sandra

    #6680602
    Mamaraja
    1045 Indlæg

    Du ved hvad jeg synes! 😉

    #6680603
    Supermon
    3425 Indlæg

    @BettyBlue wrote:

    Hvor er det godt at du sætter din datters behov først end din egne… Du er en god mor

    Enig… Hatten af for det.

    #6680605
    Anonym
    20369 Indlæg

    Takker 😥

Viser 7 indlæg - 1 til 7 (af 7 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.