Fora Familieliv Melde ham til kommunen ?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5418569
    JeannetteK
    847 Indlæg

    Heej Piger

    Det har været SÅ øv at siden har været nede, fordi jeg har været SÅ langt nede, og har bare haft brug for hjælp ..

    Jeg vil starte fra starten af ..

    Sidste uge var Freia hos hendes far, jeg plejer at ringe ca hver dag lige og snakke med hende .. Men hver gang jeg har ringet har freia endten lavet et eller andet så hun ikke lige havde tid, ellers sov hun .. Så M lovede at han ville ringe tilbage med hende .. Det sker bare ikke ..
    Onsdag tar de til Århus, til hans familie, og jeg ringer om kring kl 16, men der så hun lige bambi, han lovede IGEN at han ville ringe tilbage .. Så ringede jeg Fredag, og igen ku jeg ikke snakke med hende 🙁
    Lørdag tager de så til Vejle til hans mor .. Og der ringer jeg IGEN, og her lovede han højt og helligt de ville ringe tilbage ..
    Ingen opkald kom der 🙁
    Søndag sku M til noget monstertruck sammen med en tøs i Fredericia, så hans mor skulle lige passe freia et par timer ..
    Han ringer så til hende kl 18, og siger han nok ikke kommer hjem, hun siger JO det gør du, du har en datter her .. Han havde jo også sagt til Freia at han kom hjem igen om aftenen ..

    De ligger så på .. Men der kommer ingen M hjem ..

    Jeg har så ikke kunne ringe op til hans mobil hele søndagen, så jeg er rigtig bekymret, for hvad der sker .. Je får fat i M’s mrs nummer, og ringer, jeg siger så må jeg lige snakke med M, også siger hun, Jamen han er her ikke .. HVAD?! Så iger jeg så hvor fanden er Freia .. Jamen hun var her .. også begyndte hun at forklare .. Det ligner SLET IKKE m, det der .. Klokken var på det tidspunkt 10 .. vi aftaler vi lige snakkes ved ..

    Vi aflevere ALTID freia kl 15, hvis hun ikke er instudition ..

    Ringer igen kl 12, men stadig ingen lyyd fra ham .. og hans mobil går bare på telefon svare .. Freia er rigtig ked af det og forstår det ikke .. Hun hygger sig også men bliver ved med at spørge hvor er far, og får beskeden, han kommer sikkert lige om lidt ..

    Klokken 14 køre min mor og jeg til Vejle, fordi Ms mor har kun 1 ble tilbage .. og jeg skal jo ha hende hjem .. Jeg er rigtig sikker på der er sket ham noget, og er rigtig ked af det .. Vi kommer til vejle efter næsten 2 timer, fordi har en mor vis blære er på str med en ært 🙄 🙂
    Freia bliver glad, men igen forstår ikke hvorfor far ikke er her .. Vi køre ned på politistationen i Vejle for at efterlyse ham kl 17, (Inden der har jeg snakket emd sygehuse og det hele) Vi kommer derned og forklare, og jeg forklare virkelig at det her ligner ham SLET ikke .. Han ville aldrig svigte hans datter på den måde .. (Det er 23 timer man sidst har hørt fra ham) .. Jeg ved han var sammen med en der hedder Mette, fandt hende på fb, men hun har hemmeligt nummer .. Så viste politimanden hende på fb og hendes fødselsdag og det hele , så han ku finde hendes nummer ..
    Jeg rystede og mine øjne var fyldt med tåre 🙁

    Han siger hej det er politi og bla bla bla, har du snakket med en M.H.L ?
    også kommer det, Nå er han der??

    Der gik bare en klap ned for mig .. Han var F*CKING ved hende!!!! Han har svigtet sin dater på det groveste ..
    Jeg går ud fordi jeg blir så rasende ..
    Hans mor kommer så ud til mig og henter mig ind igen .. Og der bryder jeg fuldstændig sammen .. Han ikke stå og jeg græder bare som pisket ..
    Jeg var HELT sikker på han lå et sted ..
    Hans mor får lige hurtig lov til at snakke med ham, og spørger hvorfor han ikke har givet lyd fra sig?? Han kunne ikke hendes nr i hovedet, så siger hun så nej men du kan f*ndme jeannettes .. Ja men jeg tænkte ikke lige på hende der .. ØHHHH kl er 17.30 min datter sku være i Sønderborg kl 15!!!!!!!!!!

    Vi går ud og jeg er mildest talt rasende .. Vi køre hjem og jeg må ud af bilen flere gange for bare at græde, og det vil jeg ikke ha freia skal se ..

    Han havde også lovet at han ville ringe til hans mor da de snakkede sammen ..

    kl 21.30 ringer hans mor til mig, og siger han alligevel ikke komemr over til hende (det havde han lovet da de snakkede sammen) , også fik jeg hende tøsens nummer .. Jeg ringede og flippede fuldstændig .. Han skulle virkelig vide hvad fanden han har gjort .. Og jo mere jeg flipper ud jo mere hidsig blir jeg, og til sidst ligger røret på, og bare ligger og græder .. Freia var helt rundt på gulvet og var SÅ ked af det, hun faldt først i søvn 23.30 .. Næste dag kom hun i børnehvae for at komme ud og lege med børnene .. Men det er mig som det går ud over, mig som hun er sur på, som er fair nok fordi hun skal ud med det .. Han skulle såkomme hjem Tisdag men det gør han aften kl lidt over 19, men kommer først kl 23.30 .. også er det for sent at snakke med ham .. han kom så herover i går formiddags .. Fordi jeg skulle virkelig ha en forklaring!

    Han forklare så at han har haft det af H til, han har også fået nogle piller af lægen, lykkepiller, som han ikke vil ta, fordi det skader mere end det gavner, som jeg så os er enig i .. Jeg får forklaret ham for svigtet Freia og jeg er .. Jeg havde ALDRIG troet han ville gøre sådan overfor os .. ALDRIG!! Vi aftalte så han sku ta til lægen idag og få lægen til at henvende ham til en psykiater, da han har en del problemer .. Også hjælper pillerne jo ikke, da problemerne ikke går væk ..

    Men jeg har sagt til ham, at det her blir sagt til kommunen, da det er et svigt på det groveste .. Først igår var freia sig selv igen, ellers har hun været meget sur og ked .. Men jeg aner ikke hvor jeg skal ringe hen? 🙁
    Det er jo ikke fordi de skal ta hende fra ham overhovedet, men at det kommer til at stå et sted, HVIS det sker igen ..

    Undskyld det blev SÅ langt .. Men jeg har bare virkelig brug for at komme ud med det ..

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.