Idag døde min morfar :/
det er meeegetunderligt syns jeg, for jeg havde intet forhold til ham?!
Men når jeg tænker på en morfar, så tænker jeg jo på noget godt, altså en morfar er en rar mand osv osv. Men ja?
Min mor har kun gode barndoms minder fra ham, men har ikke haft kontakt til ham i maaaange år. selvf er kun ked, og jeg får det virkelig dårligt, jeg haaaader når kun er ked af det 🙁
Han var blevet dement, og kunne ikke selv sluge sin mad/drikke så godt, så det var ført til en lungebetændelse + han ikke har kunne komme af med hans tis og afførring i mange dage, så det har skabt noget bakterie et eller andet i ham, og det var desværre det han døde af!
Min mor spurgte så idag om jeg ville med til begravelse, og det ved jeg enlig ikke? for jeg kender ham jo ikke, jeg kan ikke huske ham?
Men vil jo gern være der for min mor?
Undskyld, men måtte bar ud med det, os selvom det blev lidt rodet 🙂
Knus Nanna