Fora At Miste update min kæreste er alvorlig syg..
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5417645
    Pernille0606
    176 Indlæg

    tja som overskriften siger er min kæreste alvorlig syg han har lungekræft..
    fandt vi ud af for 1½ år siden..
    det var et hårdt slag og vi går til læge med det reltmæssigt. og det har kke sprædt eller der er nogle forandringer i cellerne..

    men der er ingen der kan svar mig på om han er her om 1 år og står jeg og er gravid og er mere bange end nogen sinde for og miste ham..

    og hvis jeg får afvide at det er for dumt og få et barn med ham.. jamen så er det en person som slet ikke kan sætte sig ind i hvad vi går igennem og hvor glad vi er for det lille spir inde i mavne..

    hvis jeg miester min kæreste vil jeg havde en lille del tilbage fra ham ved det lyder lidt egoistisk men sådan har jeg det..

    har bare brug for og komme ud med det:s



    😛
    jeg simpelhen stråler for tiden:D
    min kæreste har ikke haft det dårligt i snart 3 uger.. Det har bare vært lange gå ture osv det er bare så skønt sys bare lige jeg også lille sige at det går godt lige nu..
    desværede ser det ud til det ikke har tænkt sig og gå i sig selv :s men nu får vi og se krydser bare finger for han får en del år med det barn han glæder sig sådan til..



    Ja vi skal så til læge på mandag for og snakke om hvordan det går og så skal k. havde taget en MASSE prøver igen men har set fint ud de sidste par gange men vil i ikke krydse finger for der ikke er noget dårligt nyt.

    vil bare sige tak for jeg kan lave den her tråd uden at der blever peget finger og jeg kan snakke med nogle om det tak piger



    update den 12/8
    Så fik vi svar på prøverne k´s læge har haft ringe og alt så super godt ud den er stædig i stilstand og hvis det forsætter sådan her burde den gå i sig selv igen kunne være så dejligt.
    hans humør ér blevet meget beder efter han skal være far og vi er flyttet og nyt arbejde alt virker bare så dejligt så skal jeg bare blive rask så vil alt bare være perfekt.
    i skal altså sige til hvis i ikke vil høre om det.

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.