Fora Tosserummet Uventet fridag, hvad skal jeg lave? :)
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5450783
    misskrogh
    100 Indlæg

    Jaah, jeg skulle have været med bussen om 10 minutter, men min chef har lige sagt at jeg godt kan blive hjemme fordi, at der pga. lovet regnvejr og kulde sikkert ikke dukker særlig mange mennesker op på bakken i dag.
    Hm, det er da meget rart med en ekstra fridag, men nu havde jeg bare lige sat mig op til at skulle på arbejde! 😛
    Dagen i går var også en fridag som blev tilbragt i sengen med film, pizza, is og en kæreste med voldsomme tømmermænd… så synes næsten ikke at jeg bare kan bruge endnu en dag på den afslappet måde… Det er rigtigt øv vejr udenfor, så det orker jeg ikke rigtigt, jeg har næsten ingen penge… så jaah, jeg er lidt tør for ideer 😀
    Kæresten er på arbejde fra 12-18 og er derefter inviteret til aftensmad hos sin onkel, så han er vist hjemme ved en 22-tiden i aftenen… så ikke engang han kan underholde mig 😉 Jeg er nemlig overhovedet ikke så stedkendt i KBH, at jeg selv tør bevæge mig alt for langt væk fra lejligheden. (Jeg har heller ingen nøgle, så jeg er nødt til at blive i lejligheden! Da min kærestes ven også skal på arbejde…)
    Det er heller ikke en mulighed at gøre rent, da jeg gjorde det lørdag nat i hele lejligheden. (Mærkeligt tidspunkt, men min kæreste og hans ven var til fest, og jeg havde svært ved at sove).
    Så, hvad pokker skal jeg give mig til på sådan en uventet fridag? 😀

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.