Fora Hilsen Til Alle naboen går bare ind!!
Viser 7 indlæg - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5345266
    nans
    99 Indlæg

    er lige lidt sur… øvøv lige pludselige stod en nabo inde i mit hus :-O hun ville bare lige sige vi skulle huske og have sækken ud til vejen idag what.. stod og snakkede i telefon med min mor.
    naboen har ikke engang så meget som sagt hej til os og så går hun bare ind i vores hus er da lige lidt sur ved ikke lige hvad jeg skal gøre mine døre kan åbenbart ikke stå slåst op 😕 er det mig der er noget i vejen med synes godt nok det er noget underligt noget og hun har ikke banket på..
    ved ikke helt hvad jeg vil med det her indlæg men er det mig der er galt på den når jeg synes det er forkert og hvad skal jeg gøre blev bare helt paf

    Læs venligst reglerne for brug af forum, stykket ang. overskrifter på indlæg!

    /Sidse
    Moderator

    #5957604
    Vipse
    976 Indlæg

    Fortæl hende at hovedbanegården ligger i København…. 😈

    Jeg har altid låst dør, en god vane, men ingen har bare vadet ind. Det ville sætte mit p** i kog… 😡

    #5957605
    nans
    99 Indlæg

    @Vipse wrote:

    Fortæl hende at hovedbanegården ligger i København…. 😈

    Jeg har altid låst dør, en god vane, men ingen har bare vadet ind. Det ville sætte mit p** i kog… 😡

    kunne godt være jeg skulle sige det til hende en anden gang håber bare ikke hun gør det igen så bliver jeg godt nok meget sur på hende..

    #5957606
    spender
    692 Indlæg

    Wauw, vildt nok at høre hvor mange der låser deres dør..

    Jeg har konsekvent aldrig min dør løst, om natten er den kun låst hvis Morten husker at låse, og så er det kun fordi han er bange for at der er nogen der skal åbne døren og stjæle bilnøglen i nøgleskabet.

    Men jeg tror så også på at uanset hvad så har jeg oplevet den værste tid i mit liv, og ingenting der kan komme igennem min dør i dag kan værre værre end det der kom igennem den i fortid.en..

    Jeg nægter simpelthen at være bange mere.. lyder måske underligt, men det er sådan jeg har det…

    #5957615
    katrinek
    75 Indlæg

    bed naboen om at skride

    #5957616
    MissMama
    1021 Indlæg

    @katrinek wrote:

    bed naboen om at skride

    Ej, hold da op…! 😮 😯 Hvad er det for en måde at være på??

    #5957622
    rillo
    54 Indlæg

    åhh kender det slev..vi har en møg irreterende “nabo”- han bor her i nærheden!
    Først hilste vi abre på ham…så pludselig spurte han og vi ville have avisen når han havde læst den..jamen det ville vi da gerne og så pludselig kom han rendende og ville snakke i tide og utide..om morgenen om aftenen og midt i spisetiden…ejj hvor gør det mig gal.
    Nu låser vi døren og har gjort det længe…men han bliver ved med at komme og ringe på igen og igen og igen….grrr er ved at gå ud af mit gode skind..han er virkelig påtrængende

Viser 7 indlæg - 1 til 7 (af 7 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.