Fora Hilsen Til Alle Viborg kommune :(
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5358925
    Michelle1984
    1734 Indlæg

    Fik brev fra kommunen i lørdags om at Jonas har fået dp plads… Der står at vi skal ringe og aftale besøg med hende mandag eller tirsdag, så vi kan nå at holde kontaktmøde i uge 27 også.

    I dag prøver jeg så at ringe, men den går på telefonsvarer med det samme. Jeg ringer så på kommunen der først kan hjælpe mig kl. 13. Min mor er dp’er og får så et nr. af hendes tilsynsførende. Der ringer jeg op og får afvide at dp har ferie i denne uge :O

    Hvad dælen gør vi så?? Vi skal have ferie 28,29,30. Dvs. vi ikke kan nå at besøge hendes inden Jonas skal starte.. Er dælme gal lige nu!! Har snakket med Heines, og vi siger nej tak til pladsen, når de ringer fra kommunen kl. 13.

    Min mormor vil heldigvis gerne passe ham for os, så vi ikke skal gå og frygte at vi ingen plads får, til jeg skal i skole..

    Argh!! 👿

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.