Fora Tips og Gode Råd Hånd og fod aftryk i 3D – Lav selv?
Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5372256
    Naddi
    1071 Indlæg

    HJÆLP!!

    Forleden var jeg til ophørsudsalg i en babyudstyrs butik, og fik købt et sæt til at lave 3D aftryk at baby’s hænder eller fødder. Da jeg kom hjem og fik læst lidt om det, syntes jeg da først at førprisen på 250 kr var dybt godnat, og besluttede mig for at det må kunne gøres billigere, på den hjemmegjorte måde!!

    I dag har vi forsøgt os med trylledej og gips, og venter på resultatet nu. Vi måtte ret hurtigt opgive at lave hænder og fødder som så sådan her ud;

    som egentlig var min oprindelige plan. Det egner trylledej sig absolut ikke til, og det er derfor kun trædepuderne vi kunne fange på Sebastian.

    Nu er min opfindsomhed opbrugt, og jeg vil høre om nogle af jer evt har prøvet lige nøjagtig det kit jeg henviser til med billedet der, og kan fortælle hvordan filan det kan lade sig gøre, eller måske har prøvet noget andet, og har nogle gode råd til hvordan jeg så ka lave det, når trylledelen ikke virker..

    Nadja

    #6379882
    Sapphire
    2899 Indlæg

    Hold da op, hvor er det flot, det hun laver 😯

    Jeg ville helt vildt gerne have Isabella’s hånd eller fod aftryk på den måde, men Carsten synes at det er spooky 🙁

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.