Fora Graviditet Er super skuffet/ked
Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5389584
    nicole
    45 Indlæg

    Ja det er lige hvad jeg er.. Vi har siden januar 07 været i bahandling for barnløshed, jeg har været igenne 6 insimineringer, endelig skulle vi så igang med reagensglas.
    Var til samtale på sygehuset i starten af oktober og alt fik som det skulle. Så var der bare lige et informationsmøde vi skulle til for så endelig at kunne starte..

    Er så lige blevet ringet op af sygehuset, med den besked at jeg ikke har haft rødehunde og derfor ikke kan komme igang før jeg har fået en vacc for det.. jamen let nok tænker jeg, ringer bare til lægen og får den med det sammen, ingen problemer der….
    MEEEEN så smider hun lige bomben.. Der skal gå 3 mdr fra man har fået vacc før man så må komme igang.. Det var som at få en dør i hovedet..
    Så vi må vente helt til marts/april med at komme igang. ØVØVØVØV siger jeg bare.. Syntes det er underligt at jeg ikke har fået den info før nu.. har trods alt været 6 andre behandlinger igennem.uden problemer. Er skuffet men mest ked. Det gjorde det så ikke bedre at kæresten blev vildt ked da jeg fortalte ham det.. ØVØV
    Skulle bare lige ha det ud..
    Undskyld at det blev lidt langt.

    #6845533
    Maria85
    3967 Indlæg

    Ej øv…
    Kan godt forstå du er ked af det.
    Vi skal også i behandling, og er lige nu i venteposition da vi skal til samtale i slutningen af januar… Vi skal direkte til reagensglas…
    Så jeg forstår virkelig hvor du kommer fra, hvor er det bare drøn irreterende sådan noget..
    Jeg sender masser af kram og tanker…
    Håber at det snart er jeres tur..

    #6845534
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Jeg har også fået min mfr men var alligeve ikke imun overfor røde hunde – det sket åbentbart nogen gange.

    Kan godt forstå du er irriteret over det – for ja man skulle jo mene at det burde have været på plads inden i overhovedet startede nogen former for behandling.

Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.