Fora Debat Om anholdelsen og forældrene
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5390382
    Mary86
    618 Indlæg

    Er jeg den eneste der så nyheder igår og derfor så et indslag om en fyr fra Gellerup Parken som blev anholdt og dagen efter løsladt og hvor man så faderen til den anholdte sidde og svine politiet til og de blev overfaldt og bla. bla…..???

    Jeg er godt gal i skralden… (så indslaget igen her til aften)

    Manden sidder og siger at de blev overfaldet med peberspray da poltiet stormede ind i lejligheden…

    Øhhh… har han overvejet at flytte sig når politiet kom? Har manden overvejet at de bruger peberspray som forsvarsmiddel og har manden overvejet at de kommer stormende så mange mennesker for deres egen sikkerhedsskyld?

    Han sidder og sviner politiet og synes ikke det er på sin plads.
    Måske har de har en dårlig oplevelse med nogle politimænd men fordi én er et dumt s*vin så er resten det nødvendigvis ikke..

    Og helt ærligt så findes der andre poltitimænd i andre lande (og garanteret også deres eget land) som er hammer korrupte og som man ikke kan stole på.

    Jeg kan heller ikke lide politiet men jeg har stadig respekt for dem og lader dem udføre deres arbejde.

    Arrrrrhhhhhh… Gale tanker herfra…

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.