Vil gerne hører hvordan det er gået til jeres NF scanninger – billeder er også velkomne 🙂
Og vi kan sludre lidt om hvornår vi skal til MD, om vi vil vide kønnet, om 1. jordmoder besøg, og generalt graviditeten hvordan det går med os og maverne.
Og alt vi nu lige har lyst til at snakke om!
Kan starte med at fortælle om min egen NF scanning. Den gik rigtig godt. Fik den lavet for imorgen 2 uger siden (Da jeg var 13+1). Blob havde det godt, Risiko tallet var 1:22632 (meeener jeg)

Skal til 1. Jordmoderbesøg på torsdag. Bliver spændene!
D. 3 December skal jeg til MD – ih hvor jeg glæder mig, og ih hvor er jeg nervøs! Jeg vil gerne have kønnet afvide hvis det kan lade sig gøre.
Ellers har jeg det udemærket. Min mave er begyndt at tage form (min livmoder sidder også meget højt og foran på maven). Er i tvivl om jeg allerede kan mærke lidt liv derinde, men siden igår er der noget der føles anderledes derinde fra 🙂
Glæder mig til at høre om jer andre![/b]