Fora Baby og Barn Utilfreds baby
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5429631
    mette2660
    945 Indlæg

    Kalle er altid et brokkehovede. Fra han var 2 uger gammel begyndte han at have mange skrigeture i løbet ad dagen og aftenen. Nætterne gik ok og der blev han ammede ca hver 3 time. Vi så frem til de første tre mdr var gåede for så var vi sikker på det hele nok skulle blive bedre. . Nu er han 5½ mdr og han er stadig ikke glad. Det er ikke som sådan skrigeture han har mere, men smågræder og brokker sig altid. Det er sjældent han er glad.
    Han er blevet tjekkede af både ørelæge og alm læge flere gange. Der er ikke noget galt med ham. Er sikker på det var maven der drillede da han var mindre, men tror ikke det er det nu.
    Han er en stor dreng på 9 kg og 71 cm, og han bliver kun ammet. Han nægter alt andet mad. Det er to mdr siden vi begyndt at tilbyde ham andet mad, og han nægter stadig og spise det.
    Han bliver ammmet ca. 30 gange i døgnet, fordelt jævnt over de 24 timer. Og sover jo selvfølgelig derfor også dårligt.
    Jeg tror nu at han pyller skyltes han er træt fordi han sover dårligt fordi han er sulten. Han gnider altid øjne og hiver sig i ørene.

    Er der nogle der har stået med en baby i samme situation?

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.