-
ForfatterIndlæg
-
15. november 2010 kl. 14:35 #5427972
CIKZ
172 IndlægHej piger.
Jeg har lige modtaget en besked fra Tanya (adrianoogsillas), og de er nu på vej mod børneafdelingen på Kolding sygehus, hvor Adriano skal indlægges da han har skoldkopper og en svær infektion i øjne og bryst..
Stort kram til Tanya og Adriano. :trøster:
Lille update:
Lægerne er nu igang med at tjekke Adriano for lungebetændelse og minigitis. Han får lagt et drop, og han skal have lavet røntgen af hjerte og lunger. Adriano er slet ikke tilfreds med at være på sygehuset, hvilket man jo godt forstår da de skal være i isolation pga. smitterisiko..Lille update nr 2. Kl 21.20:
Adriano har betændelse i kroppen, så de venter på en lunge røntgen men de regner heldigvis ikke med at det er minigitis. Lægerne kan dog ikke forstå hvor Adriano’s øjne er helt hævet.Lille update nr 3 den 16/11 fra Tanya selv:
hvor er i søde alle sammen, her er lige en lille update fra mig selv, catalina og jeg er lige kommet ind af døren, sillas er hos hans farmor og adriano og luis er stadig indlagt, røntgen viste ingen lungebetændelse, og han skal ha taget nye blodprøver i morgen hvis infektionstallet er faldet blir han udskrevet er det steget skal de selvfølgelig finde ud af hvorfor..
han ligner noget der er løgn, øjnene er helt sunket ind pga hævelser, og han har møg ondt vi må ikke rører ved ham…
bare lidt fra mig, tak for jeres varme tanker4. lille update kl 21.30:
Adriano er blevet udskrevet og han har hverken lungebetændelse eller minigitis HELDIGVIS, han er dog hårdt ramt af skoldkopper..
GOD BEDRING Adriano. Og Tanya.. Du skriver bare hvis der er noget jeg kan gøre.. 😀
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.