-
ForfatterIndlæg
-
17. maj 2007 kl. 15:38 #5356167
Anonymous
51552 IndlægJeg har en profil inde på en side der hedder arto…
Er i næsten et ½ år blevet chikaneret af en fyr, der påstår vi nu har haft sex osv… Det har han så skrevet inde på min fyrs profil, og svinet mig til på min profil, det går mig meget på, og har nu endelig fået spærret hans profil.
Men han/hun vil sikkert bare oprette en ny, og begynde igen…
Jeg er virkelige nede over det, og det går mig meget på, personen vil ikke sige hvem han/hun er…
har også på fornemmelsen det kan være en af min gamle veninder, som har vist sig ikke at være noget værd at samle på…
Kan det være fordi jeg er kommet videre i mit liv, nu hvor jeg er blevet forlovet, og venter barn, og egentlig bare startet et nyt liv et nyt sted?!
Er personen bare jaloux..?
Har bruge for nogle at snakke med, er virkelig ved at gå neden om og hjem!Kram Annelouise
17. maj 2007 kl. 15:44 #6141826imported_Tinax
491 IndlægJeg ville nok bare ignorere det, eller droppe siden.
Se på det sådan, at personen da må være vildt misundelig på dig, siden h*n gider bruge så megen energi på at genere dig 😉17. maj 2007 kl. 15:52 #6141827Moar18
379 Indlægjeg har også en overgang været generet af en person her på nettet.. det bedste du kan gøre er at ignorere personen.. og hvad end du gør, så snak pænt og hold det i en pæn tone, for hvis personen ender ud i trussel kan du anmelde ham/hende for chikane
håber alt enderfint og uden de store problemer 😀
Knus Amalie
17. maj 2007 kl. 15:56 #6141828PernilleO
662 IndlægJeg havde nok bare valgt at droppe siden.. 😕
17. maj 2007 kl. 15:57 #6141829Anonym
20369 Indlægjeg tror bare det er en der vil chikanere dig. syns ikke du skal gå ned over en hjemmeside, for det jo ikke det der sker på nettet der er det vigtige og ens liv, men det der sker hjemme i den stue man sidder eller kontor for den sags skyld. op med humøret og lad dig ikke gå på af det. find en anden side at chatte på hvis du føler du mangler det. og tænk på den lille famile du snart har skabt.
17. maj 2007 kl. 15:58 #6141830Anonym
20369 Indlægjeg ville genere ham/hende, det er den bedste måde. der findes ikke noget værre end at blive ignoreret. skriver han/hun til dig, slet beskeder, blocker ham/hende.
skriv aldrig grimt tilbage.det mener jeg er det bedste du kan gøre.
knus Stinna
17. maj 2007 kl. 16:12 #6141831Anonymous
51552 Indlægjeg vil helst ikke droppe siden, da jeg snakker med mange venner derinde, og der er også mange der følger med i graviditeten derinde…
Prøver at ignorere det, men er så trælst man logger på, og så lægger der sådan en sviner besked i ens gæstebog…
ved godt det ikke skal gå mig på, men med hormonerne og jeg lige er stoppet med at ryge, bliver det bare ekstra slemt…17. maj 2007 kl. 16:19 #6141832Kaffestump
697 IndlægNu kender jeg en i supporten på arto, HVIS personen fortsætter så melder du bare profilen igen og forklar det er samme person, så tjekker de om det er rigtig og kan så banne brugeren helt fra siden 🙂 så stoppes kan det altså 🙂
17. maj 2007 kl. 16:27 #6141833Anonymous
51552 Indlægokaii, ja jeg har anmeldt ham engang nu, vis han så begynder igen vil han blive fuldstændig spærret…
Men han opretter nok bare en ny profil17. maj 2007 kl. 16:28 #6141834LetsZumba
497 IndlægAltså den der side, er den ikke lige til at lukke op og s…. i?
Hver gang man hører noget, så er det nogle problemer derinde. Mine forældre har været til et møde nede på min mindste lillesøsters skole med en som står for den hjemmeside – og han fremlagde også alting meget negativt.
Min ene kusine har også oplevet noget ubehageligt, og min tante har derfor bandlyst siden fra deres computer.
Min mands lillesøster var for nylig også udsat for noget ubehageligt inde på den hjemmeside, men min mand skrev til administrationen/supporten, og den pågældende bruger blev slettet med det samme..Men som nogle andre også siger – drop siden..
Jeg håber ikke den findes når min datter bliver gammel nok til den slags. (men så er der sikkert bare noget andet) Men jeg ville blive meget ked af det, hvis min datter ville begynde at chatte osv.
Knus
Kristina17. maj 2007 kl. 16:38 #6141835Miss86
298 IndlægDet var da noget mærkeligt noget, kan godt forstå du er fortvivlet. Men undskyld jeg spørger, hvad bruger du den side til når du har en kæreste? Troede at det var en dating side. Men ja ville nok slette min profil og hvis du skal bruge den så oprette en ny med et andet navn og billede.
17. maj 2007 kl. 16:47 #6141836LineMusen
43 Indlæg@Miss86 wrote:
Det var da noget mærkeligt noget, kan godt forstå du er fortvivlet. Men undskyld jeg spørger, hvad bruger du den side til når du har en kæreste? Troede at det var en dating side. Men ja ville nok slette min profil og hvis du skal bruge den så oprette en ny med et andet navn og billede.
retter dig lige for arto er ingen dating side.. det kan da godt være nogen bruger det som en dating side men det vil jeg nu ikke kalde den for.. jeg har også profil derinde og det samme har min kæreste 🙂 vi bruger den kun til at skrive med venner/veninder og bekendte derinde3 🙂
17. maj 2007 kl. 16:55 #6141837Anonymous
51552 IndlægJah, jeg er i kontakt med meget af min familie derover, og det er ingen dating side…
Og alle mine venner kan følge med i graviditeten…
Men nu må vi se om han kommer igen…
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.