Fora Uddannelse og arbejde Det der med arbejde ! ???
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5401465
    Booster_88
    444 Indlæg

    Jah det med arbejde . Jeg syntes jeg søger alt der så meget som bare rører på sig . Men men har stadig ikk fået noget . Jeg er udd. sosu hjælper , og de kommuner er godt nok begyndt at begrænse sig med arbejdet .

    Nå men var så på jobnet i dag og søgte under min kommune , og der var JOBBET . Værtinde på jensens , med tre måneders oplæring , og derefter kan man blive vider uddannet chef værtinde og så derefter sus chef , inden for jensen uddannelse . YES tænker jeg , det er lige mig , elsker at servere og være selvstændig . Og personale goderne var jo sublime . Gratis fitness , rabater på alle bøfhuse , rabater i nogen dagligvare butikker mv. og firma fester . Endnu mere yes tænker jeg så .

    Men der er den hage ved det , at det med garanti indebærer meget aftenarbejde , om min mand har nat arbejde , så de tider støder nok sammen så jeg ikk kan nå hjem at tage bette . ØV ØV ØV for pokker også . Og så er der jo ikk meget tid med hverken mit barn eller faren .

    Men der står i annoncen at der er fleksible arbejdstider , tror i at det kan betyde at de kan gå med til mest dagsarbejde ???

    Er der andre der har problem med at finde arbejde ??

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.