Fora Debat Drengenavn hvad synes i?
Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5377172
    Nillemor
    120 Indlæg

    Jeg vil godt lige høre hvad i synes bedst om og hvad i synes lyder bedst eller godt til David (som vores søn hedder.) Pigenavnet har vi allerede som er Amanda, men mangler drengenavnet. Hvis i Har andre navne forslag må i gerne skrive dem!! Kan fortælle at efter Fornavnet skal han el. hun hedde Bungaard Ingvardsen.

    David-Alexander,
    David-Benjamin,
    David-Benyamin,
    David-Philip,
    David-Phillip eller
    David-William

    PÅ forhånd tak

    #6549257
    Maria85
    3967 Indlæg

    Jeg er nok ikke til så stor hjælp, da jeg synes alle navnene er søde. Men jeg ville dog nok vælge Benjamin eller William.

    Men som sagt de andre er også søde.

    Jeg ville stave det sådan: Benjamin og Phillip.

    #6549258
    Nillemor
    120 Indlæg

    Jeg ville nok også selv stave dem Benjamin og Philip. Men ved endnu ikke havd navn vi vælger. Er også åben for andre navne… dette er bare nogle som jeg synes er rigtig søde men der er jo også mange andre søde navne. Vil bare gerne det passer godt til David da det er navnet på vores søn

Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.