Fora Tips og Gode Råd Easy Feeder – erfaring?
Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5396696
    Bghotchick
    923 Indlæg

    Ja fandt denne først på trendsales men derefter i en babyshop online.. Har nogen erfaringer med den?
    Har enmlig overvejet at købe en…

    Nuby Easy Feeder. Gør det muligt for barnet at spise hele stykker mad uden risiko for at få det galt i halsen. – Kan samtidig fungere som en lindring til ømme gummer. Perfekt egnet til frossen frugt, frisk frugt, frosne pomme frites, grøntsager m.m. Med “Klem-og-vrid”-låsesystemet, er det umuligt for barnet at åbne produktet selv. Egnet til opvaskemaskine. BPA-fri. Fra 6 mdr.

    #7016852
    Allegra
    1406 Indlæg

    Vi bruger vores primært hvis min søn sidder i en højstol mens jeg laver mad, så kan han få melon, appelsin, bær what ever i den uden jeg endten konstant skal samle noget op fra gulvet fordi han smider det eller jeg skal være bange for han får det galt i halsen.

    Udover det får han stadig rig mulighed for at bruge gebiset (de 2 tænder han har 😉 ) når han spiser ved måltiderne.
    I øvrigt synes han den er et kæmpe hit.

    Jeg synes det er en god opfindelse.

    #7016853
    Bghotchick
    923 Indlæg

    Jeg tror også jeg prøver at købe en… Men kigger da lige i babysam så… har nemlig lige bestilt fra samme shop.. men opdagede først denne bagefter… typisk 😀

    Tak tøser…

Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.