Fora Familieliv Flytte sammen!!
Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5378751
    Jeanette24
    427 Indlæg

    Jeg håber lidt på på et godt råd!

    Sagen er den, at jeg bor alene med min datter. Vi har boet alene siden hun var 9 mdr. og i dag er hun 3 1/2 år gammel. Faren og jeg flyttede fra hinanden da det slet ikke gik mellem os. Vi flyttede sammen pga. graviditeten og kendte ikke hinanden ordentlig på det tidspunkt vi valgte at flytte sammen. Vi var stadig kærester da vi flyttede fra hinanden men gik så derefter fra hinanden igen. Efter noget tid (hvor vi begge har været i andre forhold) fandt vi så sammen igen, det er ca. 1/2 år siden nu, og har det rigtig godt sammen og er endda forlovet. Men nu er problemet der, jeg ved ikke om vi skal flytte sammen igen (han vil vist gerne). Men noget i mig siger nej da vi har prøvet det og det var hårdt at skulle flytte med sin datter og vil jo ikke udsætte hende for det engang til. Jeg er blevet meget selstændig og læser meget, og kan godt lide at være alene nogen gange. Han ejer et flot hus og jeg bor i lejlighed. Som i kan fornemme ved jeg bare ikke om vi skal flytte sammen. Det kunne jo være dejligt for Emma hvis vi boede sammen!
    Hjælp håber i har bedre overblik end mig for tror måske jeg bare er dumstædig og har sat mig for at jeg aldrig vil bo med ham igen!
    Undskyld den lange tråd men vidste ikke hvordan jeg skulle forklare det kortere!
    Knus 😀

    #6584038
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Du har ret til at opholde dig, mener det var 152dage hos din kæreste uden det er socialt bedrageri. Man må jo gerne have gæster.

    #6584039
    Jeanette24
    427 Indlæg

    Har lige været offline pga. gæster i et par timer men tak for alle jeres gode råd, jeg fik lige noget at tænke over og nogle gode ideer til løsningen (det ville jeg lige skrive hvis i stadig alle er online)

Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.