Fora Hilsen Til Alle Godmorgen lørdag
Viser 8 indlæg - 1 til 8 (af 8 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5394915
    Kimble
    638 Indlæg

    Godmorgen piger.

    Så blev det lørdag igen, dejligt 😀

    Har sovet a helve.. til.

    Skal på arbejde i eftermiddag og dække en grav.

    Hav en skøn lørdag.

    Dagens ord:
    Efter tørke kommer væde, efter sorg kommer glæde.

    #6973756
    ZLW09
    2788 Indlæg

    Godmorgen

    Jeg har sovet rigtig godt igennem…. Var kun oppe engang for at komme på toilettet… Jeg har ferie, rigtig dejligt….
    I dag skal der laves børneværelset… Jeg bliver væk da kæresten er igang med malingen nu… Jeg er noget spændt….
    Ellers håber jeg at jeg kan se min bror før han tager til Jylland på mandag… Ellers bare slappe af dag i dag…

    hav en god dag alle sammen

    #6973757
    RikkeD
    701 Indlæg

    Godmorgen…

    Vi har sovet ogdt i nat, dog ville Magnus op kl 7… Sendte ham ned efter en film, og smed den på dvden oppe på værelset, så mens han så film, lå ´jeg og sov hihi..

    Vi bliver hentet af mine forældre kl 12.. Min far og jeg skal til vin festival i Slagelse,mens Magnus hygger med min mor..

    Vi skal ud og spise alle 4 i aften, og rigtig hygge inden mine forældre tager på ferie i morgen 🙁 🙂

    #6973758
    Blommen
    193 Indlæg

    Min mand holder kursus hele weekenden, så jeg er alene og har sovet længe og ligget og puttet inde i min seng med en bog. Jeg skal til frokost hos min moster med fætter, kusiner og deres børn, og det skulle undre mig om jeg ikke bliver budt på aftensmad også så det er nok en heldags forestilling. Hvis jeg keder mig når jeg kommer hjem har jeg en masse lektier jeg kan hygge mig med

    #6973765
    Maria85
    3967 Indlæg

    Godformiddag.
    Idag skal der bare slappes af og hygges.
    Dog skal der lige ordnes lidt husligt som altid.
    Her om et par timer skal jeg lige ud af døren.
    Jeg har en aftale med klokken 13 og der tager vel et par timer.
    Så jeg er nok hjemme igen 16 tiden.
    I aften skal kæresten og jeg bare hygge om det bliver herhjemme eller om vi skal et eller andet må tiden vise.
    Derudover er jeg igang med min bachelor, så måske jeg når at kigge på den lidt idag ellers skal min opmærksomhed i hvertfald være på den i morgen og selvfølgelig lidt på kæresten også 😉

    #6973766
    Maria85
    3967 Indlæg

    Nåååå ja, så vil jeg også gerne nå at bage nogle lækre boller idag, vi kan hygge med i aften.
    Så der bliver nok at se til:)
    Men det passer mig egentlig fint.
    God lørdag til jer alle

    #6973767
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Vi har sovet rigtig godt og længe 😀

    Min mor har lige været ude med Sabine, men det er for vådt da det er sne vejr her…

    Såå nu hygger hun indenfor med mig, tro vi skal ud og bage en kage om lidt 🙂

    #6973769
    pille21
    1408 Indlæg

    Har sovet rigtig godt i nat. Kæresten stod op allerede kl. 07.10 😯 Jeg ventede med at stå op til lidt over 9. I dag skal vi være her hjemme. Jeg skal snart ha morgenmad 😀 Jeg skal vaske og lave lektier i dag.

Viser 8 indlæg - 1 til 8 (af 8 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.