Fora Tosserummet hjælp til jobsamtale
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5391164
    momse81
    1036 Indlæg

    jeg er ved at prøve at skifte arbejde og ringede så til et plejehjem i randers hvor de sagde de manglede nogle fordi de heller ville have uddandet personale frem for ikke uddandet,

    jeg har kun været til 1 job samtale hele mit liv og er bare så dårlig til at sælge mig selv, har hele mit liv fået at vide jeg ikke dur til noget og jeg bare er dum i nakken, og fandt så ud af i en aller af 25 år at det er fordi jeg er ordblind.

    men det har i dag gjort at jeg ikke stoler på mig selv og har et lavet selvære og er mere eller minder bange for at gøre noget galt og fol bliver sure på mig..

    og nu står jeg jo og skal til samtale i morgen og ahr brug for nogle fif til hvordan jeg skal komme igennem det uden at blive alt for navøs.

    nu ved jer der er mange som er udd sosu her inde 🙂
    så ville spøger hvordan i taklede det da i skulle ud og søge arbejde…

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.