Fora Sundhed og Helbred Min krop er underlig..
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5404089
    Wendla
    2296 Indlæg

    Synes det her bliver værre og værre..

    I torsdags var jeg ved at besvime flere gange i børnehaven, fik meget kraftig hjertebanken og havde kvalme.. Nå, drak noget vand for kunne være mangel på væske.

    Fredags blev jeg virkelig bange! Har aldrig oplevet noget lignende.. Jeg sad og havde samling med børnene og pludselig fik jeg så kraftig hjertebanken at det føltes som om mit hjerte var på vej ud af min brystkasse.. alt snurrede rundt, som om jeg sad i en tekop i Fårup sommerland.. Jeg kunne ikke få mad ned andet end en skive rugbrød.. stadig meget stærk kvalme.

    I dag er den snurren blevet værre, meget øm nakke og muskler.. træt på trods af at jeg har sovet i 13 timer i streg.. kraftig kvalme og svimmelhed.. prikker for øjnene..

    Men jeg har ingen feber, så fatter altså ikke hvad der sker med min krop?! Jeg har bestilt tid hos lægen onsdag for at få tjekket blodtryk, blodsukker og blodprocent.. Er der nogen der har oplevet noget lign.???

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.