Fora Baby og Barn Skideballe af dp..
Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5399980
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Hej piger..

    Ja, undskyld.. Men jeg er altså lidt forarget..
    Igår da Melike skulle afleveres i dagplejen, kommer Michael ind, og hun åbner jo kl. 7.00.. Michaels ur viste 7.03. Jeg stod lige udenfor og ventede, da jeg lige ville stille barnevognen om, også skulle vi jo ind på sygehuset. Da han så kommer ind, får han bare en ordentlig skideballe, da hendes ur åbenbart viste 06.58, og det var altså først kl. 7.00… ! Og Michael forklarede jo så, at hans ur altså viste 7.03, men at han da nok lige skulle ændre det. Men hun var bare møgsur.. Er det lidt for meget, eller? Synes godt nok ikke det er noget at flippe sådan over , hun var virkelig sur, og det skal altså lige siges, at der er forvejen var et barn som var blevet afleveret før Melike.. ??

    #7111100
    christinah
    1376 Indlæg

    først vil jeg sig at det er selvfølgelig ikke iorden at give jer et møgfald på den måde og ja hun har helt sikkert haft en dårlig morgen.
    Måske er det netop fordi hun har fået et barn for tidligt ind af døren og i så ( iflg. hendes ur) også kommer for tidligt, så gik det så bare ud over jer.

    Vil sige at folk heroppe er slemme til at tænke at fordi en dp alligevel er hjemme når man kommer for tidligt eller for sent så er det nok ok og det er ret irriterende, men her mener jeg så også 10-15min og ikke sølle to minutter. Det kan jo reelt diskuteres hvem af jer der har den rigtige tid på jeres ure ik.

    Ville ikke selv reagerer hvis et af mine dp børn kom to minutter for tidligt ihvert tilfælde.

    #7111113
    LaKRISen
    1398 Indlæg

    @christinah wrote:

    Måske er det netop fordi hun har fået et barn for tidligt ind af døren og i så ( iflg. hendes ur) også kommer for tidligt, så gik det så bare ud over jer.

    Tror lige præcis det er det det handler om!

    Men tror jeg ville tage en snak med hende, når jeg kom for at afhente. Så den dårlige stemning bliver ryddet af vejen 🙂

Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.