Forum-svar oprettet
-
ForfatterIndlæg
-
RR1985
82 IndlægElvis 😛
RR1985
82 IndlægMig.. Kan ikke tage mig sammen til at gå i seng og uret ringer allerede kl 6.30… Suuuuk
Sov godt jer der smutter nu 🙂
RR1985
82 IndlægBillede af mig med min hue på – taget d. 21.06.2007 😀
Der står 02 i min hue som svarer til det gamle 6 tal 😆 men skrevet meget meget småt hehe

Håber jeg har brugt den rigtige kode 😆
STORT tillykke til Elle og alle de andre 2007 studiner herinde 🙂
RR1985
82 IndlægJeg har ingen børn. men har da nogle navne jeg godt kunne tænke mig mine børn skal hedde:
Pige:
Nicholine
Emilie
IsabellaDreng:
Mikkel
Oliver
K/CianMen det kan nok hurtigt nå at ændre sig 😀
Til IsaIsa:
Vil da ikke kalde det synd at kalde sin datter for Lone eller Lisbeth – det er jo en smagssag – men må da indrømme at jeg tænker på en dame på ca 50 år når jeg hører de navne – men igen… dermed ikke sagt at det er nogle frygtelige navne 😀
RR1985
82 Indlæg@ElleLaBelle wrote:
Jeg må indrømme at jeg synes det virker lidt sært at du overhovedet spørger…
Som MissH siger: Ønsk dig hellere en sund og rask unge! 😉
Den hopper jeg med på 😉
RR1985
82 IndlægJeg ved ikke hvor mange jeg vil have – er hverken gravid eller har børn endnu, men kunne på stående fod, godt tænke mig 3, men det må tiden vise 😀
RR1985
82 IndlægLivet er nogle gange desværre uretfærdigt.
Sender et stort kram.RR1985
82 IndlægJeg synes bestemt ikke du er sippet. Jeg er selv ryger og det er de fleste i min familie også, men der bliver ALTID taget hensyn til ikke rygerne.
Min bror blev konfirmeret for 3 uger siden og der gik rygerne udenfor og røg selvom det ikke var et “krav”, men det lå ligesom i kortene at det ikke kunne være anderledes fordi der var så mange små børn til stede.Tænk først og fremmest på din datter og husk på at hun ikke selv bestemmer om hun er passiv ryger.
RR1985
82 IndlægJeg kan ikke forstå hvorfor du undgår spørgsmålene om økonomi da det er en meget vigtig del af det.
Jeg vil også gerne vide hvor I har tænkt jer at få penge fra?Det vil heller ikke blive en dans på roser for jer at tage en uddannelse med et barn.
Jeg er 22 og er i gang med at tage en uddannelse, jeg har ingen børn og jeg har til tider svært ved at få det hele til at hænge sammen. Godt nok vil du få lidt mere med et barn, men det er ikke meget mere det drejer sig om og børn er DYRE.
Jeg synes I skal tænke jer godt om for det er et MEGET stort spring og jeg er sikker på at jeres forældre ikke bare gider at tage barnet når I ikke lige har overskud til det.
Du burde virkelig tage i mod tøsernes råd for de VED hvad de taler om og de skriver det ikke for at få jer ned med nakken, men fordi de vil hjælpe jer med at træffe den rigtige og mest fornuftige beslutning.
RR1985
82 IndlægJeg har den og jeg er 100% tilfreds med den. Kanon billeder 🙂
RR1985
82 Indlæg@Helle20 wrote:
gloping næstin rigtigt… det er westlife og albummet den er på hedder coast to coast men sangen hedder noget andet! 🙂
kom så tøser— andre der kan gætte dem?Den hedder My Love 😀
RR1985
82 IndlægTillykke med fadderskabet.
Må jeg spørge om han har noget med sin anden søn at gøre?
Jeg fulgte lidt med for et stykke tid siden og det hele virker meget forvirrende.. Det er ikke negativt ment at jeg spørger, vil bare have stillet min nysgerrighed.
RR1985
82 Indlæg@frkmila wrote:
@misslarsen wrote:
@frkmila wrote:
Min mor er tidligere stofmisbruger og tager ud og holder foredrag, og så har hun via kommunen en støtte gruppe til pårørende til stofmisbruger.
Min mor har været cleen i 29 år…
Og min far er portør, har dog været kok inden han blev syg..
tillykke med din mor… tager hatten af for hende..
sys det fedt 🙂
du må da også være stolt af hendetak ja er også rigtig stolt.. også bare det at hun hjælper så mange idag.. hun har indtil nu hjulpet en del misbruger med at holde op.. og støttet mange pårørende..
så de er meget glade for hende her i Kolding..
Det er super fedt sådan noget.. Hatten af for din mor 😀
RR1985
82 IndlægMin mor arbejder som revisor assistent og min far har sit eget arkitekt firma (eller sådan noget i den stil) på Færøerne
RR1985
82 IndlægCliff 😀
