Fora Tips og Gode Råd Smed femårig for krokodillerne
Viser 15 indlæg - 1 til 15 (af 15 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5360129
    sonne23
    188 Indlæg

    Smed femårig for krokodillerne

    23-07-07: 15:10 | af: sosp

    En amerikansk mand sidder i retten i Miami tiltalt for mordforsøg på en 22-årig kvinde og for at have smidt hend­es 5-årige datter ud i en krokodil­lesump. Det skriver ekstrabladet.dk.

    Harrel Brady er netop løsladt efter 13 års fængsel, men sidder allerede på tiltalestolen i retten i Miami igen. Brady er denne gang titalt for både røveri, kidnapning, mordforsøg – og mord på en kun femårig pige. Det skriver nyhedsbureauet AP.

    Harrel Brady mødte op hos sin veninde Shandelle Maycock en novemberdag i 1998. Hun ville imidlertid ikke lukke ham ind. Det fik ham til at gå amok.

    Han greb fat i både Shandelle Maycock og hendes femårige datter Quatisha og slæbte dem ud i bilen. Forinden slog han kvinden så hårdt, at hun besvimede.

    Under køreturen lykkedes det kvinden og hendes datter at flygte, men Brady tvang dem tilbage i bilen og kørte ud til et naturreservat, der er berygtet for sine mange krokodiller.

    Her tvang han lille Quatisha ud af bilen. Hendes mor kørte han hen til et andet øde område, hvor han efterlod hende i den tro, at hun var død.

    Shandelle overlevede imidlertid galningens behandling med nød og næppe. Det er hende, der i disse dage vidner mod ham i retten.

    Hendes femårige datter er derimod ikke blandt vidnerne. Hendes lig blev fundet to dage efter bortførelsen. Hendes venstre arm var væk, og hendes kranie var knust. Retsmedicinerne slog fast, at hun var levende, da krokodillerne åd af hende.

    #6201095
    Sapphire
    2899 Indlæg

    Ej, hvor sygt.

    Han burde sgu selv blive smidt ud til krokodillerne!! 😡

    #6201096
    GramMxxlgaard
    327 Indlæg

    Nej nej nej nej nej nej nej nej !!!!!!!!

    #6201097
    jeanettecelina
    591 Indlæg

    Aah hvor er det dog forfaerdeligt!!

    #6201098
    Bettina_jacobsen
    175 Indlæg

    han burde skydes

    #6201099
    Bettina_jacobsen
    175 Indlæg

    han burde skydes den galning…
    det da forfærdeligt…
    Tænk at nogen folk er så syge

    #6201101
    dessy88
    790 Indlæg

    nej føj for en mann… og stakkels mor og piger….

    #6201100
    Bettina_jacobsen
    175 Indlæg

    han burde skydes den galning…
    det da forfærdeligt…
    Tænk at nogen folk er så syge

    #6201102
    Bettina_jacobsen
    175 Indlæg

    han burde skydes den galning…
    det da forfærdeligt…
    Tænk at nogen folk er så syge

    #6201103
    Anonym
    20369 Indlæg

    Puha!! Stakkels pigebarn!! 🙁

    #6201104
    TeddyPigen
    1394 Indlæg

    Bliver så rasende…

    #6201105
    malene6700
    222 Indlæg

    Håber han får dødsstraf!!!! Han har ikke fortjent andet…. Han har ødelagt mange menneskers liv for altid.

    #6201106
    NKC87
    856 Indlæg

    Åhhh nej… Hvor forfærdeligt.

    Håber de osse smider ham ud til krokodillerne…

    Puha, var lige ved at fælde en tåre da jeg læste det, skrækkeligt…:(

    #6201107
    Milla_20
    211 Indlæg

    @GramMølgaard wrote:

    Nej nej nej nej nej nej nej nej !!!!!!!!

    lige præcis hvad jeg udbrød! syge stodder!!!

    #6201108
    Cecilie85
    1191 Indlæg

    Ååh hvordan kan man gøre sådan noget? Hvad er det lige der sker i mandens hoved? Stakkels lille pige! Sikke en galning….!!!

Viser 15 indlæg - 1 til 15 (af 15 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.