Fora Graviditet ingen søvn de næste 20 uger?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5406373
    Ctango
    537 Indlæg

    Jeg elsker at være gravid, synes det er helt igennem fantastisk. Og lige meget hvor mange negative kommentarer folk er kommet med, har jeg hele tiden syntes at det var dejlig og smertefrit er være gravid, men..

    Nu vil jeg gerne snart have min søvn!
    De sidste to nætter har jeg været vågen tusinde gange pga. min mave. Kan ikke ligge på maven længere, det giver lidt sig selv. Men nu kan jeg heller ikke ligge på ryggen! det føles som om hele mit underliv trykker sig ned og presser på min lænd, så det gør faktisk skide ondt at ligge sådan mere end 5min af gangen. Så var jeg så glad for at jeg jo kan ligge på siden, men heller ikke det er rart mere end 5min af gangen – jeg SKAL have en pude mellem benene, ellers er det for ubehageligt, og alligevel får jeg ondt nederst i ryggen, hvis jeg ligger sådan for længe.
    De sidste to dage er det bare blevet værre.. her til morgen gør det også en smule ondt når jeg rejser mig. Og når jeg gør rent, eller lign. skal der heller ingenting til før det begynder at trykke og spænde – er det helt normalt?

    Undskyld alt det brok så tidligt om morgenen.

    OG ikke nok med det, så er mine katte vidst kommet i trodsalderen?! nu har jeg set det med.

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.