-
ForfatterIndlæg
-
6. maj 2009 kl. 8:28 #5397948
Aderyn
390 IndlægKøbte for noget tid siden et stykke legetøj til min datter som det var meningen hun skulle kunne gå med. Men den var alt for let, og hjulene drejede alt for hurtigt, så den blev byttet til noget andet.
Det vil jeg helst undgå sker igen, så jeg vil gerne høre hvilke gåvogne i kan anbefale 🙂
(Og jeg mener ikke en gåstol, men en af dem hvor hun har noget at holde foran sig mens hun går) 🙂
6. maj 2009 kl. 9:24 #7065462Maria88
80 IndlægIkke fordi jeg vil nedgøre nogle ting. vil bare lige hive en ting frem. Kan se der er en der skriver BRIO, brio gåvogn vælter nemt, så man skal huske at ligge nogle tunge bøger i. Men tænk lige på hvordan vi selv går, Vi går med benene foran “næsen”, ved en brio (og mange andre vogne) har børnene ikke mulighed for at få benene ind under håndtaget de holder ved. Hvis vi gik med sådan en, vil vi jo banke fødderne ind i den. Det samme tror jeg vores børn gør, og får en “forkert” gang til at begynde med. Jeg vil anbefale en vogn, hvor barnet kan få fødderne ind under. Har en fisherprice i en ældre model, som desværre ikke kan fåes mere. Men jeg kan anbefale en Play2learn gå vogn, i Toys R us eller BR.
6. maj 2009 kl. 9:43 #7065466Anonymous
51552 Indlæg@Maria88 wrote:
Ikke fordi jeg vil nedgøre nogle ting. vil bare lige hive en ting frem. Kan se der er en der skriver BRIO, brio gåvogn vælter nemt, så man skal huske at ligge nogle tunge bøger i. Men tænk lige på hvordan vi selv går, Vi går med benene foran “næsen”, ved en brio (og mange andre vogne) har børnene ikke mulighed for at få benene ind under håndtaget de holder ved. Hvis vi gik med sådan en, vil vi jo banke fødderne ind i den. Det samme tror jeg vores børn gør, og får en “forkert” gang til at begynde med. Jeg vil anbefale en vogn, hvor barnet kan få fødderne ind under. Har en fisherprice i en ældre model, som desværre ikke kan fåes mere. Men jeg kan anbefale en Play2learn gå vogn, i Toys R us eller BR.
mine drenge har lært at gå alligevel.
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.