Fora Graviditet At få løsnet hinder!!?
Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5364172
    Morx4
    2895 Indlæg

    Min jm kørte en finger rundt inde i mig den sidste gang var ved jm med mathilde, hvor hun løsnede mine hinder.. Ved mig hjalp det for jeg gik i begyndende fødsel løbet af aften og gik i rigtig fødsel næste morgen…. Jeg var gået 4 dage over termin da min jm gjorde det ved mig.

    #6261396
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Jeg fik løsnet hinder, da jeg var gået et par dage over tiden, da jeg ventede Rebekka. Jeg fik en del plukkeveer og blødning af det, og fødte et par dage senere.

    Jeg fik løsnet hinder igen i tirsdags, jeg blev ved med at plage jm for det, og det var vist kun fordi at jeg var 3. gangs fødende, jeg fik lov til det, inden termin, som jo først er på mandag.
    Jeg har haft en del plukkeveer siden, og slimproppen er vist også gået, så jeg håber det har sat gang i noget.

    Held og lykke til dig, jeg håber du snart får effektive veer, det er så kedeligt at gå over tid.
    Lad os håbe vi begge to har født i morgen. 😀

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.