Heej Piger
Normalt, når jeg har min mens, har jeg meget lidt .. Bruger tampon, og om natten ingenting da jeg ikke bløder noget der ..
Jeg fik min mens i Mandags, og siden der har jeg haft en kraftig stikken helt nede i underlivet, ikke mavekramper, det føles helt anderledes!
Plus i morges da jeg stod op (havde taget bind på), og jeg sku sætte mig på toilettet, tar g stregen af, og sku til at sætte mig, og der falder meget blod ud på gulvet .. Det har ALDRIG været sådan ..
Inden jeg fik Freia havde jeg en kraftig mens, men det her er virkelig overdrevet!!
JEg ringede til min mor, som sagde jeg sku ringe til min læge, nu venter jeg bare på han gider ringe tilbage til mig ..
Jeg har også de sidste 3 ugers tid, lige over midten af maven til højre side, følt at der er en “knude” ved ikke ellers hvordan jeg forklare det , men en klump sm sidder derinde ..
Er der nogen som har prøvet at få ekstreme mens ligepludselig?
___________________________________________________________________
Hej igen piger
Så er jeg lige kommet hjem for at handlet sindsygt ind til nytår 😉
Nå men mens vi var ude og handle ringede lægen så, Han vil ha mig til chek i morgen kl 10.45, da det burde ikke bløde så kraftigt også ville han godt lige undersøge det med maven også ..
Så det er jeg faktisk ret glad for, fordi mit underliv er helt fucked !