-
ForfatterIndlæg
-
17. januar 2007 kl. 19:38 #5344771
aishah
105 Indlæghej tøzer..håber i har en super aften..min den er sådan lidt små kulret…..
altså jeg har jo gået til scanning fordi at jeg ahr haft blødninger nogen gange nu. min læge var nervøs grundet min sidste graviditet. første scanning blev jeg sat knap to uger tilbage..æv..men maven er stadig mega……men nu ved jueg så why! igår da jeg avr til sidste akut scan der ligger jeg der og glor mens den unge jm står og roder rundt med scanneren…..hun kan se en lille fin med bankende hjerte. jeg er super glad,for så har den det godt.så kommer en anden jm dog lodt ældre i faget(hun var en ældre dame) og hun får så oz lov til at rode rundt..hmmmmmm klamt og koldt og så siger hun: kan se at du stadig har noget blødning derinde,men det er ik der hvor dit barn er..vent lidt jeg drjer lige scanneren en gang…nej siger hun så der er noget som ik er hvad det ser ud til at være…….der er ik kun en! som du troede…der er 2! 😮 what råbte jeg bare…..ej må jeg se..lol mig der i stigebøljer og nærmest ruller til siden for at glo på skærmen…jo der var sørme to..og de lever alhamdulillah(Gud være lovet)…..mig på benene og ud til manden……der er tvillinger…har ik set ham spærre4 gluggerne mere op før….og så kom et lille skævt smil……..hehe manden er klart stolt hehe
men lyseslukkeren til min farmo..mente at den ene burde pakkes væk!…tak siger jeg bare..men hun bryder sig ik om familier som ahr mere end to børn…dumme dame…men take or leave it..hun skal nu være oldemor til nummer 4 og 5 om hun vil eller ej……weeeeeeeeeeee er bare så glad.
kryds fingre for at de bliver der inde begge to..er blevet så bekymret…bliver de der? er de oki? og alt det som følger med….
by the way..er der nogen som kender sider som henvender sig til tvil forældre/gravide? vil godt lige læse en massse om det at have to der inde hehe
17. januar 2007 kl. 19:41 #5949061ks83
1564 IndlægNåh :!:.
Eii….undskyld kunne ikke lade være :wink:.
Er bare så super glad på jeres vegne. Insha*Allah (om gud vil), vidunder 4 og 5 bliver derinde tiden ud og vokser sig store, sunde og raske.
ks83
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.