Fora Baby og Barn Drenge/ piger farverog mønstre?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5422255
    Anonymous
    51552 Indlæg

    Hey der ude!.
    NU skal jeg snart igang med at sy sengetøj, monstre, lave uro til pudslebordet, sy stofposer og hvad jeg ellers finder på af suttekæder ( hvis han/ hun skal bruge sut!)..

    Men ind til vidre har jeg kun en ide: et monster der er pigefarvet på den anden side, og drenge farvet på den ene side.

    Uroen bliver med træperler i pangfarver bla..

    Men jeg kan jo ikek lave sengetøj der er piget på den ene side og drengefarvet på den anden.. Det er jo fjollet..

    Men så er det jeg tænker på om der er nogle farver der bare er NO go til enten pige eller dreng? Må en pige gpdt have brune stofbleer?, og kan drengen godt have en suttekæde med røde hjerter på?

    Hvad med mønstre?- er det f.eks ok at en dreng har noget med rød/ hvide svampe, blomster og hvad med fugle?. Ugler er det kun til piger??

    Hvad siger i der ude?

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.