Fora Familieliv er i vildrede – nogen der kan hjælpe ang samvær..
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5361679
    mia1987
    499 Indlæg

    hej tøser..

    vi har ik været i statsamtet men derimod prøvet at se om vi ikke kunne få det til at fngere uden at skulle det igennem…
    vi har fælles froældremyndighed da vi var gift..

    maya bor ved mig .. og hendes far har ik set hende så meget sden vi gik fra hinanden.. den første tid nogle timer af gangen sammen med mig..
    så blev han indlagt på psyk. så der så han hende en gang hvor jeg var dernede md hende et par timer og derefter gik der ca 3 uger før han blev udskrevt hvor ham og hans nye kæreste hentede hende kl 15 og kom med hende læ 19.. så havde han hende om lørdagen fra 12 til 18 samt en lørdag mere fra 9 -17 sammen med mig ..

    jeg sagde så at jeg ville have det fastsat så det var en fast dag osv..
    hvilket han indvilligede i til sidst .. han så hende sidst i uge 32 men han menet så han først havde tid igen i uge 37 så det var ført derfar vi kunne fastsætte det da ham og kæresten sku en masse sammen så det passede ik ind at have en datter..

    ringede så igår og brokkede mig lidt g sagde det ik kunne være rigtigt at der sku gå så længe hvis han havde tænkt sig at se mere til hende end bare emngang i mellem..
    han sagde så at han så godt ville have hende her i uge 35 ..
    vores aftale gik ud på at han skulle have hende hveranden lørdag fra 10.30 til 19..

    me sagen er den at han er flyttet sammen med hans kæretse i sønderjylland.. jeg bor i herning..
    så nu bliver han ved med at spørge om overnatning.. fra lørdag til søndag..

    er virkelig i vildrede..

    for sysn bare han kræver og kræver uden at vise interrese for at have hende en dag til at starte med..

    men kan jo også godt se problemet i det ..
    at han jo har 2 timers kørsel hjem og for at skiulle aflever hende kl 17 passer det ik at kan give hende aftensmad og hun an ik vente til kl 19 ..
    og når de kører kl 17 sover hun jo i bilen mens de kører så bliver hun svær at få til at sove til hendes normale sengetid kl 20..
    men igen det jo ik mit problem han er flyttet så langt væk..

    men altså hun har sovet ude før ved min veninde, min mor osv så det ik frodi det er fremmed for hende at sove ved andre..

    ved ik lig ehvad jeg skal gøre.. er i vildrede..
    han siger han stadig har det skidt med sig selv og sådan psykisk for tiden ..

    nogen der kan komme med ideer eller forslag til hvad jeg kan gøre..?

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.