Fora Debat Frygter du terror?
Viser 1 indlæg (af 1 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #5425853
    Manzana
    67 Indlæg

    Jeg laeste lige nyhederne paa CNN, hvor de opfordrer amerikanere, der rejser til Europa om at vaere meget forsigtige. Europa skulle vist vaere blevet truet med nye angreb og de ville blive saa slemme, som dem i Mumbai for 2 aar siden.

    Er terror noget du frygter og taenker paa til dagligt? Naar du skal paa ferie, holder du dig saa fra lande, hvor der tidligere har vaeret udsat for terrorangreb? Og er du blevet mere usikker paa flyrejser?

    Normalt er det ikke noget jeg taenker over. Jeg er heller ikke bange for at flyve osv pga det. Jeg maa dog indromme at jeg fik en meget underlig fornemmelse i maven, da de sagde at en mand ville spraenge en bombe paa Times Square. Isaer fordi jeg havde vaeret der dagen for.

    Jeg frabeder at traaden ender med grimme ord om Islam og muslimer :knus:

Viser 1 indlæg (af 1 i alt)

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.